Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

Aktualności

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Fundacja Wyciągamy Dzieci z Bramy nagrodziła artystów w Bełchatowie

We wtorek, 30 października, w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez MCK we współpracy z fundacją „Wyciągamy dzieci z bramy” na zakończenie tegorocznej, letniej akcji warsztatów i zajęć artystycznych dla najmłodszych
W uroczystości wręczenia nagród obok dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, Ewy Młynarczyk udział wziął także pomysłodawca akcji i prezes ww. fundacji Jacek Sokalski.
W kategorii najmłodszych uczestników konkursu, uczniów klas I-III szkoły podstawowej nagrody otrzymali: pierwszą - Jakub Muskała (SP nr 5), drugą - Natalia Czarnecka (SP nr 12) i trzecią - Jakub Pluciński (SP nr 5). Z kolei w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej nagrody otrzymali: pierwszą – Oliwia Szymańska (SP nr 8), drugą – Krzysztof Glapiński (SP nr 13), trzecią – Natalia Nowak (SP nr 8) oraz Magdalena Kowalska (SP nr 8).  Przyznano również dwa wyróżnienia, dla: Piotra Pabicha (SP nr 13) i Natalii Pędziwiatr (SP nr 8).
Za przebieg konkursu wśród jego uczestników odpowiedzialne były Monika Jaguszewska-Kulpa i Małgorzata Kucharska, na co dzień instruktorki pracujące z dziećmi i młodzieżą w bełchatowskim MCK. 
„Jestem pod ogromnym wrażeniem nagrodzonych prac. Wiem, że na pewno było warto podjąć współpracę z panią dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, Ewą Młynarczyk. Letnia akcja była naszym pierwszym wspólnym przedsięwzięciem. W tym roku jako fundacja będziemy chcieli jeszcze ufundować dla najzdolniejszych dzieci stypendia. Będzie to miało miejsce już w listopadzie. Natomiast jeśli chodzi o przyszły rok na pewno będziemy chcieli kontynuować współpracę z Bełchatowem i pozyskać środki na działania dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Ponadto będziemy chcieli także promować młodych, bełchatowskich artystów poza granicami miasta, w planach jest bowiem specjalna wystawa tychże prac, która będzie pokazywana w różnych miastach i miejscowościach naszego regionu  – powiedział nam prezes fundacji „Wyciągamy dzieci z bramy” Jacek Sokalski.
Obok Bełchatowa udział w akcji wzięły takie miasta jak: Skierniewice, Sieradz, Pabianice, Radomsko oraz gmina Lubochnia
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=